January 24, 2022 14:51
Хроника

Полицијата трага по насилникот кој се заканувал на вработена во МЦ„Сакам да знам”-Водно

Министерството за внатрешни работи има нула толеранција кон заканите за безбедноста на било кој граѓанин и континуирано презема мерки за санкционирање на ваквите појави. Ја известуваме јавноста дека се преземаат неопходните мерки и активности за расчистување на пријавениот напад во текот на вчерашниот ден врз вработена во младинскиот центар „Сакам да знам”-Водно кога, според пријавеното, едно лице упатувало закани и навреди кон вработената.

МВР во координација со Обвинителството презема и мерки и активности за случаите на говор на омраза кон вработени во организацијата Хера. Најостро ги осудуваме ваквите појави и ги охрабруваме граѓаните да ги пријавуваат ваквите случаи во најблиската полициска станица или на мејлот [email protected], а ние во координација со Обвинителството ќе ги преземеме неопходните мерки и активности за соодветно санкционирање.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Attack on Titan Season 2

AnimeHeaven Attack on Titan (Dub)

AnimeHeaven SK8 the Infinity (Dub) Episode 8

AnimeHeaven Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

anime websites The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement