July 23, 2021 21:54
Хроника

Полицијата трага по исчезнат колега од Делчево

Делчевската полиција трага по 51 – годишниот колега (Т.С) од Делчево, кој последен пат е забележан на 10 јуни 2021 година, четврток, кај месноста „Улив” во атарот на село Илиово.

Лицето за исчезнато е пријавено утринава по што е започната потрага од страна на МВР.

Полициски извори за МИА го потврдија настанот и додадоа дека (Т.С) често рибарел на споменатата локација, а во четвртокот на местото заминал со своето возило Застава 101, кое е пронајдено во близина на истата локација.

Повеќе детали за текот на потрагата за исчезнатиот Т.С кој инаку е вработен во МВР Делчево најавија во текот на вечерта.

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime. Watch JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders Episode 24

Watch anime online for free at AnimeFreak animefreak my hero academia. Watch Ku Pao Ying Xiong Episode 26

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview

KissAnime Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/kissanimemx/