January 27, 2022 16:05
Спорт

Полицијата со солзавец ги растера поддржувачите на Ѓоковиќ

Хаос во Мелбурн, пред зградата во која се наоѓа Новак Ѓоковиќ. Австралиските медиуми објавија дека полицијата се судрила со приврзаниците на Ѓоковиќ, а потоа ги растерала со солзавец. Според првичните информации има повредени.

Инцидентот се случил, кога насобраните фанови на Ѓоковиќ, го опкружиле црниот автомобил, во кој се претпоставува дека бил најдобриот светски тенисер. Други информации говорат дека во автомобилот биле адвокатите на Ѓоковиќ.

Фановите го следеле автомобилот во првите стотина метри, поради што полицијата употребила солзавец.

Навивачите на Ѓоковиќ се уште се пред зградата, во која се наоѓа канцеларијата не неговите адвокати, тие извикуваат: „Олободете го Новак“.

Австралиските медуми, тврдат дека вечерва на полноќ по локално време, Ѓоковиќ ќе биде слободен, бидејќи министерот за имиграција, Алекс Хок, нема да донесе одлука за негова депортација.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime dub Josee, the Tiger and the Fish

free anime online Horimiya (Dub)

animeflix JUJUTSU KAISEN (Dub)

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

Record of Ragnarok Episode 10