January 24, 2021 13:52
Хроника

Полицијата санкционираше 105 возачи во Центар

Министерството за внатрешни работи вчера во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот вчера на територијата на Општина Центар изрече вкупно 105 мерки, меѓу кои пет за возење без возачка дозвола, четири за нерегистрирани возила, а 10 мерки за возење под дејство на алкохол.

Од МВР најавуваат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираат  до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Watch Gintama Episode 196 (https://animeflix.nl/m/2Ee/ep-196) at website https://animeflix.nl animeflix weathering with you

Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 10 at AnimePlanet my hero academia 3 anime planet