October 22, 2021 18:56
Хроника

Полицијата растури „хероин“ журка во Гевгелија, уапсени петмина

Денеска (22.09.2021) полициски службеници од ОВР Гевгелија и СВР Струмица, по претходно добиена судска наредба, извршија претрес на дом и помошни простории кај В.Д. (39) во Гевгелија.

При претресот биле затекнати В.Д., Н.Ј. (43), В.П. (40), М.С. (41) и Б.Џ. (36), а бил пронајден хероин и други предмети со остатоци од хероин.

Поради основи за сомневање за сторено кривично дело по чл. 215 и 216 од КЗ, лицата се лишени од слобода и спроведени во ОВР Гевгелија,а по документирање на случајот, ќе следува соодветен поднесок.

Website https://gogoanime.be: Watch Yasashii Lion gogoanime Episode Full gogoanime my hero academia

https://animedao.nl animedao boruto

Hamtaro Movie 1: Ham Ham Land Big Adventure Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch Oh! Edo Rocket (Dub) aniwatch Episode 26 anime websites

Clozette: https://www.clozette.co/u/animefreakws

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/zroby