October 16, 2021 16:20
Хроника

Полицијата протера двајца странци кои нелегално влегле во Северна Македонија

Полициски службеници синоќа половина час по полноќ ги привеле И.Е.(19) и 17-годишник, двајцата од Србија, кај наплатната рампа Градско, на автопатот Гевгелија-Скопје.

Министерството за внатрешни работи денеска информираше дека при проверка на возило „Ауди”, со велешки регистарски ознаки, во кое биле двајцата патници, констатирано е дека тие нелегално влегле во државата.

-Поднесен е соодветен поднесок од страна на Регионалниот центар за Гранични работи Југ-Кавадарци, а од Основен суд Велес изречена им е глоба и мерка „протерување на странец од територијата на Република Северна Македонија”, по што полициските службеници ги спровеле до Граничниот премин Табановце, се вели во соопштението од МВР.

Marches Comes in Like a Lion: Special Omnibus Episode (Dub) Episode Full

Website https://twistmoe.net: Watch Clannad: Another World, Kyou Chapter twistmoe Episode Full anime to watch

Hitori no Shita - The Outcast Episode 12

Website https://animepahe.cc: Watch Ten Tokyo Warriors animepahe Episode 6 anime stream

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed