October 20, 2020 14:16
Свет

Полицијата проверува сомнителен пакет во Бундестагот

Во зградата на германскиот Парламент утрово пристигна сомнителен пакет, а полицијата покрена истрага.

Се уште нема детали зошто пакетот е означен како сомнителен, но експертите ја проверуваат пристигнатата пратка.