Хроника

Полицијата приведе лице со фалсифилувани документи

МВР денеска соопшти дека вчера во 18,10 часот на Граничниот премин Табановце при контрола на лицето Л.О.(43) од Р.Турција било утврдено дека доставените документи биле фалсификувани. При преглед над лицето пронајдена била турска возачка дозвола на име H.А.(42) од која бил утврден и вистинскиот идентитет на лицето. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР-Куманово за понатамошна постапка.

Нови вести

Камион се преврте на автопатот Демир Капија-Миравци, едно лице повредено

Igor

Исклучени од сообраќај 24 возачи без возачка дозвола

Valentina

Најнова вест: Врие од полиција на секој чекор низ Скопје, во тек е голема полициска акција против дивите тркачи и брзото возење

Filip