September 23, 2019 07:27
Хроника

Полицијата казнила 49 мотоциклисти во Скопје

Полицијата изминатата ноќ во зајакната акциска контрола казнила 49 несовесни мотоциклисти во Скопје.

Како што информираат од МВР, одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје во периодот од 18 до 24 часот спровело акциска контрола за откривање на прекршоци што ги прават возачи на мотоцикли на територијата на Скопје. Полицијата открила 49 возачи на мотоцикли кои сториле прекршоци и издадени им се исто толку прекршочни платни налози.

Откриени се и 20 останати прекршоци за кои се издадени 10 прекршочни платни налози и 10 мандатни платни налози.

 

Нови вести

Помор на риби во Вардар, инспекторите на терен

Filip

Сопатници повредени при излетување на автомобил од патот Охрид – Кичево

Igor

Пред кафуле на „Партизанска“ кавга преминала во физичка пресметка

Igor