November 28, 2020 09:29
Балкан

Полицијата експресно го уапсила осомничениот за фрлената експлозивна направа

Новосадската полиција уапсила маж кој е осомничен за фрлање експлозивна направа врз полициската станица во Србобран, јавуваат српските медиуми.

Претходно беше објавено дека непозната експлозивна направа била фрлена пред влезот на станицата. Според првичните информации, во инцидентот нема повредени.