January 30, 2023 03:27
Хроника

Полицијата го стопирала пратеникот Јаулески, а тој одбивал да дува во видно алкохолизирана состојба ?!

На твитер утринава се појавија неколку твитови за пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Јован Јаулески.

Пратеникот на вмро дпмне Јован Јаулески, во видно алкохолизирана состојба возел кола⚠️
Полицијата го стопирала, а тој одбивал да дува како секој нормален граѓанин што има таква обврска.
0️⃣,5️⃣3️⃣ покажал дрегерот!
ДНК добар концерт имале а?

 

Поврзани вести

Недомаќинско работење на градоначалниците ВМРО-ДПМНЕ: И Гази Баба планира задолжување со 5 милиони евра

blink

ВМРО-ДПМНЕ и Левица во клинч – меѓусебни обвинувања за тоа кој ќе гласа за уставни измени

blink

Јануари изминува, од сценариото на Мицкоски за рушење на Владата нема ништо

blink