November 27, 2021 18:08
Балкан

Полицијата го опколи селото Моравац: Се стега обрачот околу убијците на семејството Ѓокиќ

Според српските медиуми, полициската акција поврзана со убиството на семејството Ѓокиќ е во тек во селото Моравац во близина на Алексинац.

Полицијата го опколила селото од сите страни, но се уште не е познато дали апсењата започнале или тоа е само пребарување на теренот.

Изгорените тела на сопственикот на менувачница од Алексинац, Горан Ѓокиќ (57), неговата сопруга Гордана (56) и нивната ќерка Лидија (25), на 2 октомври, шест дена по исчезнувањето , во дупка во атарот на селото Моравац, а во село Тешица бил откриен нивниот автомобил „пасат“, кој исто така бил изгорен.

Според последните информации од истрагата, постои теорија дека убиецот бил на задното седиште на „пасатот“. Многу индиции покажуваат дека Гордана била застрелан во автомобилот и дека убиецот потоа ставил пиштол на челото на Лидија со цел да го натера Горан да го стори она што му било наредено. Потоа сите тројца повторно биле застрелани, иако Гордана најверојатно во тоа време не била жива.

На местото каде убијците ги запалиле телата на Ѓокиќ, биле пронајдени три чаури, како и поголеми количини крв. Теоријата дека убиецот е некој што позајмил пари од Ѓокиќ станува се повеќе актуелна.

Во потрагата по убијците полицијата ги презела сите снимки од камери од приватни куќи и згради во селото Моравац, но и од блиското село Шитковац и селото Течица. Наводно им паднал во очи црвен автомобил што бил виден во Моравац во неделата, 26 септември, денот на исчезнувањето на семејството!

WCOStream: Phantasy Star Online 2: Episode Oracle anime episode Full online free at https://wcostream.cc animes online

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Website https://animedao.nl: Watch Luminous Witches animedao Episode Preview sites like animedao

AnimeBee: The Melancholy of Haruhi Suzumiya (2009) (Dub) anime episode 14 online free at https://animebee.to stream anime online

Toward the Terra Episode Full