Хроника

Полицискиот час го прекршиле 19 лица, 584 казнети за неносење маска

Од 20.00 часот (10.04.2021) до 05.00 часот (11.04.2021) констатирано е дека 19 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (10/11.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 434 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19

GoGoAnime gogoanime tower of god: Jujutsu Kaisen (TV) Recap (https://gogoanime.be/m/B1ZN) Episode Full

WCOStream wcostream harley quinn: Watch Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full (https://wcostream.cc/m/mbZ0/ep-1)