January 16, 2019 01:24
Хроника

Полицајци нападнати во Виница

Полицајци биле нападнати во Виница при вршење на службени дејства. Како Што информира МВР, надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(29) од Кочани за „загрозување на сигурноста“ и против Д.Г.(26) од Виница за „спречување на службено лице во вршење на службено дејствие“.

Двајцата на 23 декември минатата година на улица „Маршал Тито“ во Виница нападнале полициски службеници кои извршувале службени дејствија

Related posts

Скопјанец нападнат од 10 кучиња

24news

Пожар на Зелен пазар:Се запалила тезга и пожарот се проширил

24news

Три лица повредени во сообраќајна несреќа на патот Делчево – Македонска Каменица

24news