June 16, 2021 06:11
Хроника

Полицаец исклучувал семафор кај Саем, па го удрила струја

Полицаец завршил во болница по струен удар што го доживел додека регулирал сообраќај, вчера  кај Саем, информираше МВР.

-На 10.05.2021 околу 09.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од булеварите „Беласица” и „Гоце Делчев”, додека полициски службеник од СВР Скопје вршел службени дејства, се здобил со повреди, при исклучување на семафор (струен удар). Тој е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување на лекарска помош, веат од МВР.

Увид на местото  извршила екипа од СВР Скопје.

WCOStream anime stream: My Hero Academia Episode 13

AniWatch free anime: Watch Horimiya (Dub) Episode 10 (https://aniwatch.pro/m/5amA/ep-10)