January 20, 2020 12:42
Свет

Полицаец застрела ученик кој вперил пиштол кон него

Во средно училиште во предградието на Милвоки, полицаец пукал во вооружен ученик кој вперил пиштол кон него, соопшти полицијата.

Притоа е ранет 17-годишен ученик во средното училиште „Вокиша Саут“ кој е уапсен. Неговата состојба е стабилна и никој друг не е повреден во инцидентот, изјави шефот на локалната полиција Расел Џек.

Сè се случило кога еден ученик му кажал на училишниот полицаец дека неговиот другар има пиштол, а наскоро пристигнала и полицијата.

Џек не прецизирал дали другите ученици биле во училницата во моментот на инцидентот, пренесува АП.

Полицијата соопшти дека инцидентот бил изолиран инцидент и дека не трагаат по други осомничени.

Нови вести

Германскиот шеф на дипломатијата ја критикува американската политика за Иран

zane

(Видео) Двајца полицајци убиени, повеќе домови запалени во престрелка во Хонолулу

zane

Мусави: За Иран вратата за преговори” не е затворена

zane