October 18, 2021 06:12
Спорт

Покетино: Сите во Франција сакаат да го победат ПСЖ

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино, ги сподели своите размислувања пред натпреварот од француското фудбалско првенство против Мец.

– Презадоволни сме од тимот. Тимот се подобрува – тоа го сакавме. Со текот на времето, ќе напредува уште повеќе. Ние сме на вистинскиот пат. Играта против Лион беше многу добра. Ние сме тимот што тие сакаат да го победат во Франција. Противниците се опуштени кон нас затоа што си велат дека нема што да загубат. Ова им овозможува на играчите да настапат на најдобар можен начин и им дава голема мотивација. Сакаат да покажат дека можат да бидат на исто ниво со нашите играчи. Ние сме ПСЖ, треба да најдеме мотивација. Тоа зависи од нас, од нашата решеност да го направиме тоа. Ова е нашата задача. Ако го направиме ова, ќе бидеме близу до победата, рече Покетино.

Натпреварот Мец – ПСЖ од 7. коло на францускиот фудбалски шампионат се игра вечер со почеток во 21 часот.

Watch Legend of the Dragon Kings Episode 12

https://animeheaven.pro watch anime online

Website https://kissanime.mx: Watch Doraemon: Doraemon Comes Back (Movie) kissanime Episode Full kissanime boku no hero academia

Website https://aniwatch.pro: Watch Extra Olympia Kyklos aniwatch Episode 24 anime

Independent academia: https://independent.academia.edu/gogoanimebe

Sites google: https://sites.google.com/view/animefreak-official/home