October 26, 2021 01:36
Спорт

Покетино: ПСЖ покажа карактер против Мец

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино, зборуваше за упорноста на неговиот тим покажана на синоќешниот натпревар со  победата над Мец (2:1) во 7. коло од францускиот фудбалски шампионат.

– Добро е што победивме. Кога победувате, полесно е да продолжите да работите. Игравме добро од самиот почеток, но потоа малку забавивме. Драго ми е што тимот се бореше до последниот судиски свиреж и на крајот победи, покажувајќи карактер го цитира Покетино прес-службата на ПСЖ.

По седум кола во Лига 1, парижаните освоија 21 бод и се лидери на табелата.

На 25 септември, тимот ќе игра со Монпелје во 8. коло од францускиот шампионат.

Website https://animeheaven.pro: Watch Pokémon: Black & White: Adventures in Unova and Beyond animeheaven Episode 20 dragon ball super anime heaven

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

Mobile Fighter G Gundam (Dub) Episode 49

AnimeDao: Air Gear: Kuro no Hane to Nemuri no Mori - Break on the Sky anime episode 3 online free at https://animedao.nl one punch man season 2 animedao

Network changemakers: https://network.changemakers.com/profiles/112309933508623704397

Balatarin: https://www.balatarin.com/users/kissanimemx