June 16, 2021 15:46
Спорт

Покетино: Баерн е најдобар клуб во светот

Тренерот на францускиот Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино ги сподели своите очекувања од реваншот во четвртфиналето на  фудбалската Лига на шампионите со актуелниот континентален првак Баерн Минхен, тим кој го смета за најдобар на светот.

„Светците“ го добија првиот натпревар со резултат 3:2.

– Убеден сум дека сè може да се случи. Баерн е најдобриот клуб во светот во моментот. Се однесувам кон мојот противник со голема почит. Во исто време, ние сме сигурни во сопствените сили. Совршено добро разбираме дека треба да играме на победата, а не да се обидуваме да го чуваме резултатот од првиот дуел, изјави Покетино.

Натпреварот ПСЖ – Баерн Минхен ќе се одигра утре, на 13 април со почеток во 21 часот.

AnimeDao a silent voice animedao: Watch Dr. Stone (Dub) Episode 20 (https://animedao.nl/m/4x5z/ep-20)

AnimeFreak my hero academia animefreak: Assassination Classroom (Dub) (https://animefreak.ws/m/0Jzz) Episode 22