November 24, 2020 21:19
Спорт

Познат составот на Вардар за мечот прoтив Порто, Мишевски на местото на Дисингер

Ракометарите на Вардар вечерва ќе се пресметаат против Порто во меч со почеток од 20.45 часот, а тоа ќе биде уште еден тежок предизвик за екипата на Стевче Алушовски.

Алушовски нема да може да смета на услугите на Кристијан Дисингер, кој има повреда со рамото и не смее да ризикува, а во екипата на негово место ќе биде Марко Мишевски.

Исто како и на претходниот натпревар со Флензбург, Алушовски се одлучи тројца голамни Ристовски, Кантеграл и Кизиќ да претендираат за игра.