March 2, 2021 15:50
Спорт

Познат распоредот на македонските ракометари на Светското првенство

Македонската ракометна репрезентација ќе го отвори настапот на 27-то Светско првенство в четврток против Шведска од 20:30 часот.

Вториот противник на македонските ракометари во рамки на Г групата ќе биде домаќинот Египет в сабота од 18 часот, додека натпреварите по групи избраниците на Данило Брестовац ќе ги заокружат против Чиле в понеделник од 15:30 часот.

Според најавите, македонската ракометна репрезентација ќе отпатува за Египет утре попладне со чартер-лет.

Светското првенство во Египет ќе се одржи од 13 до 31 овој месец, без присуство на публика на трибините.

Cells at Work! CODE BLACK! (https://animeflix.nl/m/2l6g) Episode 4 at ANIMEFLIX demon slayer animeflix

Black Clover (Dub) Episode 142 at website https://kissanimeonline.com kissanime official site