November 19, 2019 22:34
Спорт

Познат изгледот на официјалната топка на ЕП 2020

Официјалната топка, со која ќе се играат натпреварите на Европското првенство во 2020 година, беше прикажана на страницата „Footy Headlines”. Топката „Адидас Унифорија” е во традиционалното бело со црни елементи, како и со сини, жолти и розови ленти.

Изработена е од истите материјали, од кои беше направен моделот „Телстар” со кои се играа средбите на СП 2018 во Русија.

Нови вести

Тотенхем го отпушти Покетино

Filip

Гризман веќе почнал да размислува да ја напушти Барселона

Filip

Тренерот на Надал: Неверојатно е како ја заврши годината

Filip