January 26, 2021 23:20
Хроника

Познат идентитетот на македонската дипломатка која се самоуби во Њујорк

38-годишната М.В. од Скопје е дипломатката чие тело беше пронајдена во стан на Менхетн. Полицијата се сомнева дека станува збор за самоубиство, јавува Слободен печат.

Неофицијално, таа страдала од депресија подолго време пред да си го одзеде животот.

Дипломатката е најдена во бањата од својот стан. Живеела сама, а полицијата пронашла и рецепти за антидепресиви и две шишиња мелатонин – едното празно, а другото речиси испразнето.

Според извештајот од Њујорк Пост во нејзиниот дом веднаш по брзата помош пристигнал и македонски дипломат, се претпоставува амбасадорот.

Поврзани вести

Починаа 21 лице, нови 444 случаи на Ковид-19

Igor

Милошоски: Имаме колега пратеник кој силувал жена, во иднина силувачи да не можат да бидат на функции

Igor

Слободниот пад на македонскиот репрезентативен ракомет

Dragan Nikolovski

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12 at AnimeHeaven weathering with you animeheaven

Watch Haikyuu!!: To the Top Episode 9 (https://animeplanet.cc/m/gLOr/ep-9) at AnimePlanet food wars anime planet