Спорт

Познати четвртфиналистите во ракометната Лига на шампионите

Со одигрувањето на дуелот меѓу ПСЖ и Целје заврши осминафиналната фаза од ракометната Лига на шампионите и се комплетираа двојките за во четвртфиналето по кое четирите најуспешни тимови ќе изборат настап на завршниот турнир во Келн.

„Светците“  од Париз рутински го совладаа Целје и на реваншот со 31-23, со што си закажаа пресметка во следната елиминаторна рунда со актуелниот европскиот првак, бундеслигашот Кил.

Нант на македонскиот селектор и капитен Кирил Лазаров по сензацијоналната елиминација на полскиот Кјелце, во четвртфиналето ќе игра против унгарскиот Веспрем кој во два мече го демолира македонскиот првак Вардар.

Алборг го изненади  Порто ќе се сретне со Фленсбург, кој без борба се пласираше во оваа рунда поради службено добиениот дуел со Загреб кој има повеќе заразени ракометари со коронавирусот.

KissAnime my hero academia kissanime: The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 12

AnimeFreak anime online: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 6