December 7, 2021 04:06
Спорт

Познати четвртфиналистите во македонскиот фудбалски куп

Фудбалерите на Силекс останаа во игра за одбрана на трофејот во Македонскиот куп, откако попладнево обезбедија пласман во четвртфиналето со триумф на гостувањето кај струмичка Беласица.

Пласман меѓу осумте најдобри екипи во најмасовното клупско натпреварување обезбеди и второлигашот Вардар елиминирајќи го попладнево на пенали градскиот ривал Скопје.

Резултати од осминафиналните натпревари:

Академија Пандев – Македонија ЃП 1-1 (3-5 пенали)
Брегалница – Охрид 4-0
Пелистер – Работнички 0-0 (5-4 пенали)
Шкендија – Ренова 5-0
Шкупи – Тиквеш 1-0
Вардар – Скопје 0-0 (4-2 пенали)
Беласица – Силекс 1-3
Струга 0 Борец 1-1 (5-4 пенали).

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatcher My Hero Academia Season 5

anime websites JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

Death Note Episode 32

sites to watch anime My Hero Academia Season 4

ani watch app My Hero Academia Season 3 (Dub)