August 2, 2021 19:57
Спорт

Познати противниците за втората рунда и за Шкупи, Силекс и Струга ТЛ

Покрај шампионит Шкендија кој ги дозна можните ривали во втората кавлификациска рунда, во зависнос т каков резултат ќе оствари прптив словенечкиот ривал Мура во првото коло, од Нион стасаа инфорамциите кои ќе бидата можните противници во 2. коло за македонските претставници во новоформиранта Конференциска лига, Шкупи, Силекс и Сруга ТЛ.

Шкупи европската авантура сезонава ќе ја почне против составот на Љапи, а доколку го елиминира косовскиот прволигаш во следната рунда ќе се сретне со португалскиот прволигаш Санта Клара.

Струга ТЛ ќе дебитира во Европа против Лиепаја, а во случај на победа во овој двомеч македонскиот претставник во следната рунда ќе налета на ЦСКА Софија.

Потенцијален ривал на Силекс во втората рунда ќе биде турскиот прволигаш Сиваспор.

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Watch The Melody of Oblivion Episode 24

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Fox Spirit Matchmaker 8th Season Episode 10

Watch anime online for free at AnimeHeaven toradora anime heaven. Watch Active Raid Episode 12

KissAnime Pbase: https://pbase.com/kissanimemx/profile