January 29, 2022 08:38
Хроника

Познати причините за синоќешниот пожар во автобус на ЈСП

Според досегашните сознанија од првичното истражување, познато е дека запалување на електрична инсталација во моторниот простор е причината поради која се запали автобусот на ЈСП „Скопје“ синоќа.

Станува збор за автобус кој гореше во скопската населба Аеродром додека сообраќал по булеварот Трета Македонска Бригада и во кој, во моментот на несреќата имало патници кои за среќа навремено излегле од возилото. За среќа ниту еден од патниците не е повреден.

anime stream. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 36

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 8

watch anime online High School DxD

watch anime dub My Hero Academia Season 2 (Dub)

ANIMEFLIX Tokyo Revengers (Dub)