October 19, 2021 04:29
Спорт

Познати натпреварувачките броеви и распоредот на натпреварите за новата сезона во Првата кошаркарска лига

На заеднички состанок со претставниците на раководството на федерацијата, денес Здружението на прволигашите ги утврди натпреварувачките броеви за новата натпреварувачка сезона 2021/2022.

Согласно со Бергеровиот систем за 12 екипи-учесници во натпреварувањето, во првото првенствено коло од Првата лига-мажи во сезоната 2021/2022 ќе играат:
МЗТ Скопје Уни Банка – Работнички
Еуро Никел 2005 – Гостивар
Пелистер – МЗТ Скопје Аеродром
Куманово 2009 – Ангели
Феникс 2010 – Нaвико Академија ФМП
Кожув – ТФТ.

Натпреварите се закажани за 2 и 3 октомври.

https://animebee.to animebee

GoGoAnime: Sengoku Basara: Samurai Kings 2 (Dub) anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime hunter x hunter

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeKisa: GRANBLUE FANTASY The Animation Season2 Special anime episode Full online free at https://animekisa.in watch anime dub

Addwish: https://addwish.com/Ohm6a

Sqlservercentral: https://www.sqlservercentral.com/forums/user/kissanimemx