January 16, 2021 01:19
Спорт

Позитивни тестови на коронавирусот го одложија дуелот меѓу Бутел и Металург

Распоредот во суперлигашката  ракомента конкуренција повторно ќе мора да преработува, откако беа одложени натпреаври Јуниор Кисела Вода, а сега и на Бутел Скопје. На последните тестирања на Ковид-19, дел од ракометарите на Бутел биле позитивни и тие веќе се пратени во изолација, па вечерашниот дерби-натпреавар со Металург е одложен.

Дуелот меѓу Бутел Скопје и Металург беше последниот од 7. коло со кој ќе се комплетираше првиот круг од регуларниот дел во Суперлигата.