January 22, 2022 22:04
Свет

Пожар на товарен брод кај Гетеборг, оган гори повеќе од 24 часа, екипажот не е евакуиран

Пожарот на товарниот брод кој превезувал дрва во близина на Гетеборг на западниот брег на Шведска и по повеќе од 24 часа се уште не е под контрола, соопштија денеска властите.

Шведската агенција за вонредни ситуации (MSB) соопшти дека испратила два хеликоптери, а неколку други организации, вклучувајќи ја и крајбрежната стража, исто така се борат со пожарот, пренесе Ројтерс.

Дрвата што го превезувале бродот вчера се запалиле, додека самиот брод не гори, но пожарот тешко се гаси, се вели во соопштението од МСБ.

Бродот содржи големи количества гориво и МСБ започна со подготовки за да може да обезбеди поддршка во случај на потенцијално истекување гориво, се вели во соопштението.

Екипажот од 17 лица не бил евакуиран од бродот, јави агенцијата ТТ.

Портпаролот на крајбрежната стража изјавил дека пожарот не е под контрола, но дека не се шири и дека работата на неговото гаснење може да потрае неколку дена.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Naruto (Dub) Episode 215

4Anime DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 15

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 20

anime stream Redo of Healer

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2