January 20, 2022 21:58
Uncategorized

Пожар изгоре до темел четири бараки во Гостивар

Во пожар што избувна рано утрово на улицата „Илинденска“ во Гостивар, целосно изгореа четири бараки.

Во огнената стихија нема настрадани, пренесе МИА.

Според првичните информации на жителите и очевидци, огнот се појавил утрово околу 5 часот и брзо се раширил. Од огнот настрадаа домовите на осум семејства од кои најголемиот дел се социјални случаи.

Непознати се причините за настанување на пожарот, а семејствата бараат сместување, бидејќи како што рекоа, во огнот им изгореле покуќнината и сиот имот.

Заради староста на објектите и запалливиот материјал, интервенцијата на пожарникарите не била ефикасна, иако огнот бил брзо локализиран.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime website AniWatch My Hero Academia Season 5

AniWatch My Hero Academia Season 4

Demon Slayer: Entertainment District Arc Episode 1

AniWatch One-Punch Man Episode 12

stream anime online DARLING in the FRANXX (Dub)