August 25, 2019 05:20
Хроника

Пожар во скопското село Љубош

Утринава околу 04:50 минути избувнал пожар во куќа во сопственост на 84-годишен жител од селото Љубош, скопско.

Пожарот, според инфомрации од полицијата избувнал на долниот кат од куќата, кој бил даден под наем на 30-годишен жител на истото село. Местото во кое избил пожарот, било наменето за интернет кафе.

Во пожарот, инфомираат од МВР изгореле 10 компјутери, монитори и инвентарот за објектот. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а увид на местото ќе се врши во текот денот.

Нови вести

Пожар пеплоса расадник во околината на Крушево

Igor

Двајца повредени во сообраќајна несреќа кај Струмица

Igor

На пат кон Прилеп се запалил „мерцедес“

Igor