Хроника

Пожар во населбата Колтук во Тетово, голем дел од градот без струја

Пожар изби нешто по 19 часот во населбата Колтук во Тетово, во куќа на улицата „Вукашин Симовски”.

Со оглед дека населбата е на почетокот на ридот Балтепе од целиот град можеше да се забележи големата огнена стихија.

Од тетовската територијална противпожарна единица информираа дека се уште се интевенира на гаснење на пожарот, а испратени биле четири возила.

По неколку минути големата огнена стихија се намали, а поголем дел од стариот дел на градот остана без електрична енергија.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime online Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 18

AniWatch One Piece (Dub)

Boruto: Naruto Next Generations Episode 228

anime to watch AniWatch DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO