October 25, 2021 19:40
Балкан

Пожар во ковид одделение во Бугарија

Пожар во интензивниот дел од ковид болницата во бугарскиот град Русе. Пожарот бил регистриран на петтиот кат од болницата, каде што биле хоспитализирани во тој момет четири пациенти. Лекарите и медицинскиот персонал итно биле евакуирани, а цела среќа е што нема повредени, ниту загинати пациенти.

Еден лекар, две медицински сестри и неколку хигиеничари веднаш почнале да го гаснат пожарот, откако пациентка на 71 годишна возраст го предизвикала со запалка.

 

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch The Heroic Legend of Arslan: Dust Storm Dance Episode 8

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed