Свет

Пожар во дом за стари лица во Шпанија, загинаа пет лица

Пет лица загинаа, а најмалку 11 се хоспитализирани поради вдишување чад откако рано утринава избувна пожар во дом за стари лица во Валенсија, југоисточна Шпанија, соопшти итната помош.

Пожарот избувнал во Монкада. Пожарникарите од пожарот извлекле 25 лица, а 70 преостанати корисници на старечкиот дом се евакуирани.

Пожарот е локализиран. Локалните медиуми јавуваат за изјави на сведоци дека вработени во домот заедно со пожарникари и полицајци ги спасиле старите лица.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

So I'm a Spider, So What?

anime to watch AnimeFreak How NOT to Summon a Demon Lord Ω

Naruto Episode 213

stream anime online AnimeFreak Attack on Titan Season 2 (Dub)

Dragon Ball Super (Dub)