June 14, 2021 07:34
Свет

Пожар во болница во Јоханесбург, евакуирани околу 700 пациенти

Околу 700 пациенти беа евакуирани денеска од болница во Јоханесбург, каде избувна пожар во некои оддели.

– Засега нема извештаи за жртви или повредени, а пожарот е локализиран. Сепак, болницата ќе биде затворена неколку дена, изјави Дејвид Махура, премиер на јужноафриканската провинција Гаутенг.

Тој додаде дека околу 400 пациенти се веќе префрлени во други јавни болници, а останатите 270 пациенти ќе бидат преместени до крајот на денот.

AnimeTV demon slayer animetv: Dragon Ball Z (Dub) Episode 291

4Anime 4animeone: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) Episode Mt. Natagumo Arc (https://4anime.biz/m/PRar/ep-1)