January 21, 2020 01:11
Хроника

Пожар во БМВ на патот Ресен-Охрид

На патниот правец Ресен-Охрид во попладневните часови на 9 август, кај месноста викана Буково, настанал пожар во автомобил БМВ со шведска регистрација.

Како што информираат од МВР, автомобилот го управувал 33-годишник од ресенското село Бела Црква, кој инаку живее во Шведска.

Пожарот бил изгаснат од страна на екипа од охридската противпожарна единица, а повредени лица нема.

Бил извршен и увид од страна на екипа од СВР-Битола.

Нови вести

Суспендиран командирот на ПС Гази Баба: Сексуално вознемирувал полицајка, па и се заканувал

Igor

Запалил полициски „спарк“, па пукал во полицајците

Igor

Дилер од Ѓорче криел марихуана во дворот на сосетката

Igor