September 18, 2021 15:56
Хроника

Пожар во близина на граничниот премин Богородица

Во близина на граничниот премин Богородица, на хотел казиното „Фламинго“ и Граничната караула на АРМ, околу 13 часот изби пожар. Пожарот се наоѓа непосредно над едно од тамошните познати Казина, во чија близина исто така има и бензиска пумпа.

Екипи на ТППЕ Гевгелија и ЈПКД „Комуналец“ се излезени на лице место и се обидуваат да го изгаснат пожарот кој ја зафати и боровата шума.

Граѓанското здружение „Спас за Гевгелија“ информира дека четири дена по ред градот е прекриен со густ чад предизвикан од пожар кој е предизвикан во градската депонија.

Вчера беа измерени 44 степени во Гевгелија. Депонијата се уште гори и граѓаните на Гевгелија дишат високо канцероген воздух. Денес и во наредните денови се очекуваат екстремно високи температури. Градоначалникот согласно законот мора да превземе и воведе итни мерки за справување со оваа вонредна состојба. Се работи за здравјето и животот на граѓаните, велат од здружението во објава на нивниот фејсбук профил.

AnimeFLV: Code Geass: Akito the Exiled - Memories of Hatred (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime websites

AnimeHeaven: High School DxD Hero anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro animeheaven bleach

Watch Triangle Heart: Sweet Songs Forever Episode 4

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

T: https://t.me/s/animeflixnl

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/136163813-kissanimemx