August 2, 2021 21:20
Хроника

Пожар во атарот на општина Карбинци, опожарени две вили

Две вили се опожарени од кои едната и целосно изгоре во големиот пожар во атарот на општина Карбинци. Пожарот е почнат пред околу еден час, но поради ветерот зафатена е голема површина на земјоделско земјиште и култури, а во опасност се доведени и објекти.

Градоначалникот на Општина Карбинци Јордан Насев за МИА вели дека од едната вила евакуирано е едно лице со инвалидитет. Пожарот се шири брзо поради ветерот и веќе е пристигнат кај препумната станица за вода во близина на село Радање.

Насев вели дека е ангажирано месното население кое им помага на штипските пожарникари кои веднаш се јавиле и дошле на опожарениот дел. Проблем им создаваат одредени шумски појаси каде што се издигнуваат пламени по неколку метри.

Засега никој не коментира која е причината за овој голем пожар во општина Карбинци.

Инаку, ова е веќе трета голема огнена стихија во општина Карбинци за речиси еден месец. Пред повеќе од половина месец изгореа 300 хектари житни култури, овошни и лозови насади.

AnimeFLV: Ali Baba to 40-hiki no Touzoku (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch anime free

Website https://wcostream.cc: Watch Beatless Final Stage wcostream Episode 4 wcostream pokemon

TwistMoe: One Piece Movie 9: Episode of Chopper Plus - Fuyu ni Saku, Kiseki no Sakura anime episode Full online free at https://twistmoe.net watch anime

T: https://t.me/s/animeflixnl

Penzu: https://penzu.com/p/06a62e38

Beermapping: https://beermapping.com/account/gogoanimelol