October 22, 2021 09:34
Хроника

Пожарот на Јабланица четврти ден активен

Се уште е активен пожарот на планината „Јабланица”, во близина на струшкото село Вишни.

Жителите се загрижени дека пламените јазици ќе ги зафатат куќите, но од Територијалната противпожарна единица смируваат дека не постои опасност огнот да стигне до селото.

– Екипи на ТППЕ Струга и Шумското стопанство 24 часа се на терен и ја следат состојбата. Не треба да се прави паника меѓу населението, огнот е далеку и нема ризик за селото, изјави командирот на струшката пожарна Фети Мазари.

Пожарот на Јабланица, четврти ден е активен. Поради непристапноста на теренот од земја неможе да се пристапи со гасење.

Vampire Hunter D Episode Full

AnimeKisa: Superbook 2 (Dub) anime episode 26 online free at https://animekisa.in anime online

Rumbling Hearts OVA Episode 4

Website https://animetv.cc: Watch Early Reins animetv Episode Full anime tv all free for you

Gaiauniversity: https://gaiauniversity.org/members/animefreakws/profile/

Bbpress: https://bbpress.org/forums/profile/gogoanimebe/