October 22, 2021 08:19
Свет

Пожари и поплави во Италија

Најмалку пет луѓе загинаа, а 800 се евакуирани поради пожарот што избиувна во близина на италијанското летувалиште Пескара.

Повеќе од 500 пожари се активни во јужниот дел на Италија.

Додека северниот дел од Италија е зафатен од поплави предизвикани од обилните дождови.

Најпогоден е регионот Комо. Неколку села се отсечени, а надојдената вода носеше автомобили.

Во истиот регион пред пет дена имаше поплави и свлечишта предизвикани од обилните дождови.

Website https://animepahe.cc: Watch The [email protected] Cinderella Girls: Spin-off! animepahe Episode Full anime sites

Ba La La Xiao Mo Xian Zhi: Qiji Wubu (https://4anime.biz/m/v40J) Episode 52

Website https://animebee.to: Watch Venus Versus Virus (Dub) animebee Episode 12 anime to watch

AnimeFLV: Tsukigakirei (Dub) anime episode 12 online free at https://animeflv.uk anime online

Peatix: https://peatix.com/user/8590156/view

Profile ameba: https://profile.ameba.jp/ameba/gogoanimelol