September 18, 2021 15:59
Македонија

Поевтинуваат горивата

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за 1,5 и за 1 денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалуваат за 1,5 денар за литар, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 1 денар за литар.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 1,138 денар за килограм.

Од 27.7.2021 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 71,00 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС -98 73,00 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 60,00 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 62,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 36,880 (денари/килограм)

Watch Death Note Episode 37

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animekisa.in: Watch Pokemon: Pichu Bros. in Party Panic (Dub) animekisa Episode Full dubbed anime

Mobile Suit Gundam SEED Episode 48

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1323268/gogoanimebe

Tourism gov: https://www.tourism.gov.za/Lists/Site%20Feedback/DispForm.aspx?ID=143955