January 21, 2022 01:13
Македонија

Погрешно чекираниот багаж му го спасил животот на Џафер Долек кој требал да биде во автобусот што изгоре

Џафер Долек, еден од патниците кои се враќале од Турција со агенцијата „Беса-транс“ по грешка ги ставил куферите во погрешен автобус и тоа му го спасило животот. Долек, требал да влезе и да ги чекира куферите во автобусот кој изгоре на автопатот Струма во Бугарија, но откако тој веќе ги ставил куферите во другиот автобус, лице од агенцијата му кажало да влезе во истиот бидејќи имало место.

Ова за телевизија Сител го раскажа таткото на Џафер кој вели дека само Господ го чувал неговиот син. Тој за несреќата разбрал откако се слушнал со својот син кој го известил дека безбедно стигнал во Скопје, при што му кажал дека еден од автобусите имал несреќа.

watch anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime websites Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

animes online Attack on Titan

anime sites 4Anime Komi Can’t Communicate

4anime tv Pokémon Journeys: The Series

4Anime My Hero Academia Season 5 (Dub)