June 26, 2019 20:27
Живот

Погледнете зошто сите погледи беа свртени кон него

Погледнете зошто сите погледи беа свртени кон него

На мета на нервозните пешаци во Кина се најдоа заштитните огради.

Една заштитна ограда во јужна Кина два пати е соборена во два дена од страна на  минувачи кои се обиделе да преминат преку улица на, за тоа, недозволено место.

Видео снимката покажува маж кој се труди да се качи преку заштитната ограда за да ја премине улицата. Иако тоа се обидела да го направи дискретно, постигна токму спротивен учиник зошто преминувајќи на диво урна барем десетина метри ограда и самиот падна на земја.

Во друго видео, снимено на истото место, ден претходно, може да се види друг маж кои излегува од такси и оди кон заштитната ограда, а потоа намерно ја соборува.

Според извештаите, двајцата мажи ги бара полиција.

Нови вести

Четири години правела “селфи“ со нејзината мајка: Од последните фотографии ќе ви се скрши срцето

24news

Со овој трик ќе ја светнете кујната – Помешана сода бикарбона, вода и оцет прави чуда

24news

Овој трик ќе ви го промени животот засекогаш – Потребни ви се сода бикарбона и јаболков оцет

24news