Балкан

Поглаварот на СПЦ, Порфириј позитивен на ковид-19

Српскиот патријарх Порфириј е позитивен на коронавирусот и следните денови ќе ги помине на домашно лекување, соопшти СПЦ.

– Имајќи предвид дека резултатот од денешното тестирање на Неговата Светост српскиот патријарх г. Порфириј за вирусот САРС-КоВ2 е позитивен, согласно одреден протокол и совети на лекарите, поглаварот на СПЦ следните денови ќе ги помине на домашно лекување – се наведува во соопштението.

Од СПЦ додаваат дека патријархот има многу благи симптоми на вирусна инфекција, му е препишана соодветна терапија и ги почитува сите епидемиолошки мерки. Преку електронските комуникации е во постојан контакт со соработниците и целосно непречено ги извршува административните работи.

– Исто така, не престанува молитвено да ги поддржува лекарите и медицинскиот персонал во нивната работа, а особено се моли за оздравување на сите погодени од епидемијата. Патријархот изразува жалење што јавните манифестации на кои тој требаше да учествува се одложени до дополнително известување – се вели во соопштението на Српската православна црква.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

My Hero Academia Season 3

free anime online One-Punch Man

4Anime Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside Episode 9

4Anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

4Anime Record of Ragnarok Episode 3