October 17, 2021 18:30
Спорт

 Погба на прес-конференција по победата над Германија отстрани шише пиво од масата

Фудбалерот од средниот ред на Франција, Пол Погба, не беше задоволен што шише пиво „Хајнекен” се најде на маса на прес-конференција по натпреварот од ЕП 2020 со Германија (1:0).

Фудбалерот дојде да разговара со новинарите и кога го здогледа шишето пиво, го зема и го стави под масата, оставајќи пред него две шишиња, со вода и со „Кока-Кола”.

За потсетување, Погба е муслиман. Оваа религија забранува употреба на алкохол.

Претходно, напаѓачот на Португалија, Кристијано Роналдо веќе направи сличен чин. На прес-конференција пред мечот со Унгарија, 36-годишниот фудбалер ги тргна шишињата „Кока-Кола” од пред него, оставајќи само шише со вода. 

AniWatch: Ulysses: Jeanne d'Arc and the Alchemist Knight anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro anime sites

Watch Shugo Chara! Episode 51

Website https://animebee.to: Watch Saber Marionette J (Dub) animebee Episode 25 english anime

Watch anime online for free at AnimeHeaven anime

Profile ameba: https://profile.ameba.jp/ameba/gogoanimelol

Gab: https://gab.com/kissanimemx