December 4, 2022 18:53
Македонија

Повторно пропадна камион на плоштад Македонија

Камион со странски регистарски таблички утрово пропадна во централниот дел од подната фонтана на плоштадот „Македонија“ во Скопје.

Полицајци пристигнаа на местото и разговараа со лицата кои беа во возилото, а за случајот ќе се направи записник.

Подната фонтана на скопскиот плоштад „Македонија“ не е во функција неколку години, а неколкупати досега се оштетува од возила кои поминуваат врз неа.

Поврзани вести

Мицкоски го копира Груевски – Денот на идеи во владата, стана Предложи идеја во општините

blink

„Златното славејче“ ги олабави блокадите на приватните превозници?! Арсовска ја нема

Igor

(Фото) Приватниците бараат средба со Арсовска, блокадата на Илинденска продолжува

Igor