January 23, 2020 06:28
Балкан

Повторно земјотрес во Албанија

Албанија утрово повторно ја потресе земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала.

Според податоци од Европскиот центар за мониторинг и известување за земјотреси, ова е десетти земјотрес што ја погоди Албанија во изминатите 70 часа.

Засега нема прецизни податоци за епицентарот на земјотресот, ниту на која длабочина бил.

Нови вести

Силен земјотрес ја погоди Турција

Filip

Лончар: Србија има реаганси кои го откриваат новиот коронавирус

Filip

Апостолова очекува новата косовска Влада да се формира што поскоро

Filip