January 18, 2021 18:27
Балкан

Повторно голем број починати и новозаразени во Грција

Во Грција повторно е зголемен бројот на нови и смртни случаи, од Ковид-19, регистрирани се 2.199 новозаразени, а починаа 111 лица , јави дописничката на МИА од Атина.

Од новите случаи, половина се во Солун (538), во Атика (413) и во Лариса (112).

На Одделите за интензивна нега, приклучени на апарати се лекуваат 596 пациенти.

Од почетокот на епидемијата, во Грција има 107.470 заразени и 2.517 почонати од Ковид-19.

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (https://animeflix.nl/m/j4DD) Episode 13 at website https://animeflix.nl. See more animeflix wolf children

Akudama Drive Episode 12 at website https://kissanimeonline.com konosuba kissanime