January 16, 2022 20:41
Македонија

Повремени врнежи од дожд од петок, потопло време за викендот

Времето утре и во следните денови ќе се задржи претежно облачно со утринска магла по одделни котлини и умерен до засилен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до шест степени, а дневната помеѓу шест и 13 степени Целзиусови.

Во Скопје слично време со минимална од четири и максимална дневна од 13 степени.

Како што соопштуваат од УХМР, под влијание на влажен бран од петок ќе има повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во западните делови. На повисоките планини врнежите повремено ќе преминуваат во снег. Умерениот до засилен ветер од јужен правец, што ќе дува од утре, за време на викендот ќе услови повисоки дневни температури.

Во петок максималната дневна температура ќе биде во интервалот од 8сум до 12 степени, во сабота од 11 до 16, во недела од 12 до 19 степени. За понеделник се прогнозира намалување на темературата при што дневната ќе се спушти до 16 степени, а во вторник се најавува минусна утринска темепратура (-1)  и дневна максимална до 11 степени Целзиусови. 

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 4

4Anime Fairy Tail (Dub)

english dubbed anime 4Anime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Bleach (Dub)

4Anime Black Clover Episode 168